هاست لینوکس هاست ارزان
Site
Android
News
یکشنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۰

آموزش HTML فارسی + دانلود کتاب

شناسه مطلب: ۶۶۷ بازدید: ۴۷۱۹

اچ‌تی‌ام‌ال زبان برنامه‌نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه‌گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساخت‌مند کردن اطلاعات و جدایش اجزای منطقی یک نوشتار — نظیر عناوین، تصاویر، فهرست‌ها، بندها و جداول — به کار می‌رود.

از سوی دیگر، اچ‌تی‌ام‌ال را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار بُرد؛ این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌های دیگری همچون سی‌اس‌اس است.
گفتنی است اچ‌تی‌ام‌ال شکلی از زبان دیگری بنام اس‌جی‌ام‌ال است و کنسرسیوم وب جهان‌شمول آن را به عنوان استانداردی برای نشانه‌گذاری مستندات ابرمتنی برای عرضه در وب، تدوین کرده‌است.
زبان نشانه گذاری ابرمتنی به شکلی است که مرورگرهای وب برای تحلیل و نوشتن متون تصاویر و دیگر مواد روی صفحات قابل شنیدن و قابل دیدن وب به کار می رود. ویژگی های پیش فرض برای هر مورد در ساختار HTML در جستجوگر تعریف شده است و این ویژگی ها را می توان تغییر داد و یا اینکه توسط CSS بر اساس طراحی صفحه افزایش داد. بسیاری از اجزای متن در گزارش فنی 1988 ISO به شکل TR9537 ارائه شده است که نام این جزء روش های استفاده از SGML بود که در آن ویژگی های اولیه ساختار زبانی مانند آنچه که در مورد فرمان RUNOFF دیده می شود استفاده شد که در ابتدای دهه 1960 برای CTSS ارائه شده است. این فرمان های ساختاری از فرمان های مورد استفاده توسط typesetters استفاده می کند که به شکل دستی برای فرمت های مختلف در نظر گفته شده اند. اما اصل SGML برای ساختار کلی بر اساس اجزای مختلف است( محدوده های حاشیه نویسی تو در تو به همراه ویژگی هایی که دارد) تا اینکه از اثرات چاپ استفاده شود. همچنین جداسازی ساختارها و شکل ترکیبی نیز باید در نظر گرفته شود. HTML به شکل مداوم به این صورت با CSS به کار گرفته می شود.

لینک دانلود کتاب آموزشی HTML در پایین صفحه آمده است.

 

موارد مرتبط

افزودن نظر

کد امنیتی
تازه کردن