هاست لینوکس هاست ارزان
Site
Android
News
یکشنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰

آموزش +Google فارسی + دانلود کتاب

شناسه مطلب: ۶۷۴ بازدید: ۵۰۱۷

گوگل+ (Google+‎) (در برخی منابع فارسی به‌گونهٔ گوگل پلاس (Google Plus) نیز نوشته میtشود.) سرویس شبکهٔ اجتماعی گوگل است. گوگل+ به عنوان لایه‌ای که خدمات اجتماعی مختلف گوگل از جمله گوگل پروفایل و گوگل باز را در خود ادغام می‌کند، امکانات جدید بسیاری از جمله حلقه‌ها، پاتوق‌ها، جرقه‌ها، و تجمّع‌ها را نیز ارائه می‌کند.

گوگل+ بزرگترین تلاش گوگل برای رقابت با شبکهٔ اجتماعی فیس‌بوک است که بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر دارد.
این سرویس در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۱ به طور آزمایشی آغاز به کار کرد که در این مرحلهٔ آغازین کاربران صرفاً از طریق دعوتنامه از جانب دیگر اعضا قادر به عضو شدن در این شبکه هستند. به گفتهٔ سازندگان در حالی که فیس‌بوک با اتّهاماتی نظیر نقض حریم کاربران رو به رو است، گوگل پلاس با استفاده از قابلیّت‌های خود این امکان را به کاربران می‌دهد تا بر روی اطّلاعاتی که قصد اشتراک گذاشتن آن‌ها را با دیگران دارند اشراف کامل داشته باشند.
ویک گاندورتا یکی از مدیران ارشد گوگل که در شبکه‌های اجتماعی و وب.۲، تخصّص دارد مدیر تیمی بوده‌است که یک سال و نیم بر بر روی پروژهٔ گوگل پلاس کار کرد. او می‌گوید:اشتراک‌گذاری آنلاین نیاز جدّی به بازبینی و خلق شیوه‌های تازه دارد. زمان تغییر شیوه‌های فعلی به اشتراک گذاری که چندان کارآمد نیست فرا رسیده و گوگل پلاس اوّلین گام عملی جدّی ما برای اعمال این تغییرات است.

لینک دانلود کتاب آموزشی +Google در پایین صفحه آمده است.

 

 

موارد مرتبط

افزودن نظر

کد امنیتی
تازه کردن