هاست لینوکس هاست ارزان
Site
Android
News
یکشنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۷

آموزش Adobe Flash فارسی + دانلود کتاب

شناسه مطلب: ۶۷۳ بازدید: ۷۷۴۳

ادوبی فلش (Adobe flash) یا به اختصار فلش، نرم‌افزاری است برای تولید انواع بازی‌های دو بعدی، فیلم، و برنامه‌های پویای اینترنتی که توسط پخش کنندهٔ فلش (به انگلیسی: Flash Player) اجرا می‌شود.

فناوری فلش توسط شرکت ماکرومدیا (Macromedia) در دنیای وب بنیان‌گذاری شد که با خریده شدن ماکرومدیا توسط ادوبی (Adobe) با علامت تجاری ادوبی معرفی می‌گردد. اساس ساختمان پرونده‌های فلش (اس‌دبلیواف (به انگلیسی: SWF)) به صورت برداری (به انگلیسی: Vector-Base) است که با زبان اکشن‌اسکریپت محتویات و اشیاءها (به انگلیسی: Object) کنترل و دستور دهی می‌شود.

سادگی در کنترل محتویات و اطلاعات، گرافیک بالا و قدرت انعطاف فراوان، استفاده همه گیر آن را موجب شده‌است. امروزه بر روی ۹۰٪ کامپیوترهای متصل به اینترنت پخش کنندهٔ فلش، فعال و نصب می‌باشد.
اکشن‌اسکریپت زبان برنامه‌نویسی برای پخش کنندهٔ فلش می‌باشد که تعامل کاربر با درگاه ، پردازش و نگهداری اطلاعات را در زمان اجرا به عهده دارد. اِی‌اس بر پایه ای‌سی‌اِم‌اسکریپت است که معمولاً به صورت بایت کد توسط مفسر درون فایل ذخیره گردیده و در run-time توسط ActionScript Virtual Machine ترجمه و اجرا می‌شود. اِی‌اس مدل پیشرفته و قوی را از یک زبان برنامه‌نویس ارایه می‌دهد که برای بسیاری از توسعه دهندگان وب و برنامه نویسان با دانش کم از برنامه‌نویسی شیء گرا ساده و ملموس خواهد بود.
 

لینک دانلود کتاب آموزشی Adobe Flash در پایین صفحه آمده است.

 

موارد مرتبط

انتشار یافته: 1
در صف انتشار: 2

نظرات  

Guney | Iran | ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ ساعت ۰۷:۰۱
Comments ممنون جالب بود :)

افزودن نظر

کد امنیتی
تازه کردن