هاست لینوکس هاست ارزان
Site
Android
News
شنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۷

ماشینی که با یک شی پرنده کار می کند!

شناسه مطلب: ۴۵۰ بازدید: ۱۹۶۱

شرکت خودرو سازی فرانسوی رنو ازمدل خودروی آف رود خود به نام Kwid در نمایشگاه خودروی ۲۰۱۴ دهلی نو پرده برداری کرد ، چیزی که در مورد این خودروی کراس اور جالب است ، شی پرنده همراه آن است .

به گزارش طراحی سایت سراج، شرکت خودرو سازی فرانسوی رنو ازمدل خودروی آف رود خود به نام Kwid در نمایشگاه خودروی ۲۰۱۴ دهلی نو پرده برداری کرد.این مدل با هدف دست یابی این شرکت به بازار هند جایی که خودروهای کراس اور رایج هستند ، طراحی شده است .

خودرو کراس اور خودرویی است که از ترکیب بدنه شاسی بلند (اس یو وی) بر روی پلتفرم سواری طراحی شده است. این شی پرنده با چرخش قسمت عقب سقف خودرو به پرواز درآمده و به یکی از دو حالت اتوماتیک با کمک جی پی اس و دیگری دستی به استفاده از یک تبلت در داخل خودرو کنترل می شود و می تواند فعالیت هایی مانند مسیر یابی ، عکس برداری و تصویربرداری از مناظر اطراف و کنترل وضعیت ترافیکی پیش روی راننده را انجام دهد .

2045839 264


این خودرو از یک موتور ۱٫۲ لیتری توربوشارژ و یک سیستم کلاچ دوگانه برای کاهش مصرف سوخت بهره می برد. سیستم انتقال قدرت از نظر نوع تعویض دنده به دو دسته معمولی و اتوماتیک تقسیم بندی می‎شوند. در انتقال قدرت معمولی ، راننده با فشار دادن پدال کلاچ و با استفاده از دسته دنده ، دنده را تعویض می‎نماید.
در سیستم انتقال قدرت اتوماتیک با استفاده از یک مبدل گشتاور و یک یا چند مجموعه چرخ دنده سیاره‎ای ، همه کارهای تعویض دنده به صورت خودکار انجام می‎گیرد.

12345


اما سیستم دیگری بین این دو سامانه وجود دارد که ترکیبی از بهترین ویژگی های این دو است و به سیستم کلاچ دوگانه ، انتقال قدرت شبه اتوماتیک ، دستی بدون کلاچ یا دستی انتقال قدرت اتوماتیک شده معروف است.
طراحی داخلی این خودرو از لانه های پرنده گان الهام گرفته شده و صندلی جلویی آن می تواند سه نفر را به طوری که راننده در وسط قرار گرفته باشد ، در خود جای دهد. جنس این صندلی از مواد الاستومری است.الاستومر به پلیمری گفته می شود که خاصیت کشسانی (ارتجاعی) داشته باشد ، بدین مفهوم که بعد از تغییر شکل به حالت و شکل اولیه خودش بر می گردد.

افزودن نظر

کد امنیتی
تازه کردن